چه موقع ، چه زمانی ، کِی صندلی سیستم

چه موقع ، چه زمانی ، کِی: صندلی سیستم ایران سازنده رنو کلیو هاچ بک قیمت خودرو خودروسازی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی پیوند «علم‌الهدی» و «احمدی‌نژاد» با رمز «روحانی!»

حال و هوای فراخوان دارند آنان که 10 سال پیش چشم بر پرسشها اقتصادی بسته بودند! فراخوان به صحنه آوردن مردم از تریبون نماز جمعه که ماهیت آن دعوت به همراهی و کمک جه

پیوند «علم‌الهدی» و «احمدی‌نژاد» با رمز «روحانی!»

پیوند «علم الهدی» و «احمدی نژاد» با رمز «روحانی!»

عبارات مهم : کنسرت

حال و هوای فراخوان دارند آنان که 10 سال پیش چشم بر پرسشها اقتصادی بسته بودند! فراخوان به صحنه آوردن مردم از تریبون نماز جمعه که ماهیت آن دعوت به همراهی و کمک جهت حل پرسشها کشور است پدیده قابل تاملی بود که روز جمعه رخ داد.

پیوند «علم‌الهدی» و «احمدی‌نژاد» با رمز «روحانی!»

در آن روز علم الهدی امام جمعه مشهد چنین گفت: «ما حرکت انقلابی از مجلس و دولت می خواهیم… هنگامی که اینها تماشاچی شدند، شما مردم باید به صحنه بیایید؛ نه آنجور که جاسوس های آمریکایی با فراخوان می خواهند از این وقت استفاده کرده و شما را در برابر نظام قرار دهند.» وقت زیادی طول نکشید که عضو کمیسیون ماده 10 احزاب به فراخوان علم الهدی تصویر العمل نشان داد و در خصوص درخواست مدیر دولت های نهم و دهم از وزارت کشور جهت برگزاری راهپیمایی گفت: کمیسیون ماده 10 این عنوان را بررسی و در مورد آن بحث خواهد کرد.

اگر قرار باشد راهپیمایی برگزار شود باید عدالت رعایت شود و موافقان و مخالفان دولت بتوانند تجمع برگزار کنند. وی افزود: وظیفه نمایندگان احزاب در کمیسیون ماده 10 حمایت از فعالیت تشکل های سیاسی هست. البته ممکن است نمایندگان دولت دغدغه امنیت داشته باشند و وارد مناقشات نشوند و در این مورد اختلاف نظر وجود داشته باشد. شاید نماینده دولت یا مجلس نظرات متفاوتی داشته باشند که آن را خواهیم شنید. تبرائی در خصوص فراخوان امام جمعه مشهد جهت برگزاری تجمع و راهپیمایی تاکید کرد: وی باید از کمیسیون ماده 10 مجوز بگیرد.

حال و هوای فراخوان دارند آنان که 10 سال پیش چشم بر پرسشها اقتصادی بسته بودند! فراخوان به صحنه آوردن مردم از تریبون نماز جمعه که ماهیت آن دعوت به همراهی و کمک جه

توصیه های دی ماه فراموش شد؟

آنچه علم الهدی بیان کرد فراخوانی عجیب از سوی امام جمعه مشهد که اگر مواضع او در امسال راجع به پرسشها مردم و آسیب های اقتصادی مرور شود ناهماهنگی آنها هویدا خواهد بود. او روز جمعه یعنی 12 مرداد فراخوان حضور مردم به صحنه را داد و به نحوی القا کرد که دولت و مجلس گامی در جهت برطرف پرسشها بر نمی دارند. این فراخوان در حالی بود که او در مورد ناآمی های دی ماه سال گذشته گفته بود: «بسیاری از پرسشها با حرکات عمومی و جمعی به این شکل قابل حل نیست، اگر بناست یک حرکت جمعی انجام دهند، باید قانونی و مجوزدار باشد… به صرف فراخوان نباید جمع شد، لیکن موج سوار این جریان دشمن خواهد بود و نتیجه این می شود که منافقین، آمریکا و اسرائیل خوشحال شده است و اعلام حمایت می کنند و ابتدا تا انتهای راه اندازی این جریان نیز به وسیله بیگانگان هست. مردم به هر فراخوانی توجه نکنند، ولی مطالبات را به صورت جمعی و با مجوز قانونی دنبال کنند».

دامادی متفاوت از پدرهمسر

نکته قابل تامل آنجاست که سیدابراهیم رئیسی در زیاد موارد نظری شبیه او دارد و از بیان مواضع مخالف نظر پدر همسر خود خودداری می کند، ولی 8 مرداد بود که رئیسی چنین توئیت کرد: «دولت علاج نقدینگی و اصلاح نظام بانکی را در اولویت قرار دهد و با اجرای یک برنامه فوری و عالمانه جلوی آسیب دیدن زیاد زندگی مردم را بگیرد» او در این عنوان مسیر علم الهدی را طی نمی کند و قائل به فراخوان دادن جهت گرانی و پرسشها اقتصادی نیست.

پیوند «علم‌الهدی» و «احمدی‌نژاد» با رمز «روحانی!»

چنان که 9 مرداد هم در افتتاحیه سومین دوره علمی تخصصی طلاب نخبه و استعداد برتر حوزه های علمیه کشور گفت: «امروز شما باید در اندیشه راهکار در جهت حل کردن مسائل، بازکردن گره ها و پاسخگویی به نیاز های روز جامعه با کار فرهنگی پیشرو باشید» راجع به تفاوت نظر رئیسی با علم الهدی باید به آنچه رجوع کرد که چندی پیش امیررضا واعظ آشتیانی از فعالان سیاسی اصولگرا بیان کرد: «اگر انسجام و وحدت اصولگرایان در سطح کشور برقرار باشد هیچ بعید نیست آقای رئیسی را به عنوان مدیر مجلس گزینش کنند».

احمدی نژاد یار همیشگی علم الهدی

البته علم الهدی تنها نیست و احمدی نژاد هم در این روزها چنین تفکری دارد. 10 مرداد گفته شد «محمود احمدی نژاد، مدیر دولت های نهم و دهم در جهت تلاش های اخیر خود جهت قرار گرفتن در راس اعتراضات مردمی و ‏اقشار متفاوت به اوضاع اقتصادی، در نامه ای به وزیر کشور خواستار برپایی یک تجمع اعتراضی در روز ۲۸ مرداد شده است است.» ‏او اکنون در حالی تلاش می کند خود را لیدر معترضان معرفی کند که در دوران ریاست جمهوری خودش، کم ترین مجالی جهت اعتراض در حوزه های متفاوت وجود نداشت.

حال و هوای فراخوان دارند آنان که 10 سال پیش چشم بر پرسشها اقتصادی بسته بودند! فراخوان به صحنه آوردن مردم از تریبون نماز جمعه که ماهیت آن دعوت به همراهی و کمک جه

پایان ممنوعیت کنسرت؟!

البته آینده نگری می شود انتقادات علم الهدی به دولت و مجلس نهایی نداشته باشد و خبرهای جدیدی از این شهر منتشر شود. مانند آخر جلوگیری از برگزاری کنسرت در مشهد! امام جمعه مشهد بارها مخالفت خودش را با برگزاری کنسرت اعلام کرده است به عنوان مثال امام جمعه مشهد در سال 95 خطاب به کسانی که خواستار برگزاری کنسرت در مشهد بودند گفت: «تو کنسرت می خواهی؟ خب برو جای دیگر زندگی کن، آیا اینجا داد و فریاد راه می اندازی و چانه می زنی؟» یا در اول شهریور سال گذشته بود که گفت: «اگر از برگزاری کنسرت و اجرای مجالس فسق و فجور نهی می کنیم بدهید باعث است که استکبار به دنبال شکست قداست و صلابت روحانیت است.

پیوند «علم‌الهدی» و «احمدی‌نژاد» با رمز «روحانی!»

بدین جهت حوزه های علمیه باید انقلابی باشند و در خط مجاهدت در راه دین و به خصوص در مبارزه با انحرافات فکری و عملی باشند و در توطئه ها سکوت نکنند.» این بیانات او هم نوعی فراخوان مانند جمعه 12 مرداد بود. مردم مشهد از حضور در کنسرت خوانندگان محبوب خود غافل بودند تا اینکه چندی قبل کنسرت حسام الدین سراج در مشهد برگزار شد. فاطمه ذوالقدر، نایب مدیر اول کمیسیون فرهنگی مجلس راجع به لغو ممنوعیت برگزاری کنسرت در مشهد به گزینش گفت: در جلسه ای که یک ماه پیش در مشهد داشتیم، این مساله مطرح شد؛ قرار بود شیوه نامه ای ایجاد کنیم که نحوه برگزاری کنسرت ها جهت همه کشور عزیزمان ایران تنظیم شود. استاندار هم گفت با توجه به همین شیوه نامه، کنسرت ها برگزار خواهد شد. در واقع ما بحثی مختص به مشهد نداشتیم.

وی ادامه داد: دو سال پیش، در جلسه اولی که با آقای علی جنتی، وزیر وقت ارشاد داشتیم گفتند که شیوه نامه ای راجع به نحوه برگزاری کنسرت ها همراه با یک آیین نامه و اینکه چه کسی می تواند از برگزاری کنسرت جلوگیری کند، در حال تنظیم هست. در آن شیوه نامه نوشته شده است که اگر مجوز کنسرت دریافت شود، نمی توان جلوی برگزاری آن را گرفت. البته اگر تخلفی طبق آیین نامه یا شیوه نامه در نحوه برگزاری صورت بگیرد نیروی انتظامی و دادستانی می توانند جلوی آن را بگیرند، ولی اگر طبق آن شیوه نامه، تخلفی صورت نگیرد، نمی توان جلوی کنسرت را گرفت. ذوالقدر راجع به جداسازی جنسیتی نیز گفت: در شیوه نامه مذکور حرفی از جداسازی نیست. مصداق تخلف به عنوان نمونه گزارش شود که شئونات اسلامی رعایت نمی شود. او با بیان اینکه در مورد کنسرت ها، «جلسه ای با آقای علم الهدی نداشتیم» گفت: مشهد چیزی جدای از کشور عزیزمان ایران نیست. در جلساتی که با آقای استاندار داشتیم مشکلی جهت این عنوان وجود نداشت. نظر استاندار هم این بود که هر قانونی که جهت کل کشور تصویب شود، همان قانون جهت مشهد هم باید اجرا شود.

آرمان/ یاسمین طالقانی

واژه های کلیدی: کنسرت | برگزاری | کمیسیون | علم الهدی | کمیسیون فرهنگی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz