چه موقع ، چه زمانی ، کِی صندلی سیستم

چه موقع ، چه زمانی ، کِی: صندلی سیستم ایران سازنده رنو کلیو هاچ بک قیمت خودرو خودروسازی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری احتمال بازگشت شجریان و دیگران به صحنه بعد از محرم و صفر

محمدحسین توتونچیان مدیر برگزاری پروژه «سی» می‌گوید در حال مشورت و تلاش جهت گرفتن مجوزِ اجرای مجدد هستند و احتمالا بعد از ماه‌های محرم و صفر بار دیگر روی صحنه می

احتمال بازگشت شجریان و دیگران به صحنه بعد از محرم و صفر

احتمال بازگشت شجریان و دیگران به صحنه بعد از محرم و صفر

عبارات مهم : نمایش

محمدحسین توتونچیان مدیر برگزاری پروژه «سی» می گوید در حال مشورت و تلاش جهت گرفتن مجوزِ اجرای مجدد هستند و احتمالا بعد از ماه های محرم و صفر بار دیگر روی صحنه می روند.

به گزارش خبرآنلاین، کنسرت- نمایش «سی» با حضور همایون شجریان خواننده، سهراب پورناظری نوازنده و سحر دولتشاهی، بهرام رادان، مهدی پاکدل، بانیپال شومون، حسین صوفیان، دلنیا آرام و صابر ابر بازیگران، روز گذشته سه شنبه ۲۱ شهریور، سی اُمین اجرای خود را در فضای باز مجموعه سعدآباد پشت سر گذاشت، این پروژه در هر شب از اجرای خود میزبان ۴۰۰۰ مخاطب و در مجموع ۱۲۰۰۰۰ نفر بوده هست؛ با بلیتی مابین ۲۵ تا ۱۹۵ هزار تومان.

احتمال بازگشت شجریان و دیگران به صحنه بعد از محرم و صفر

محمدحسین توتونچیان مدیر برگزاری این پروژه، موسسات فرهنگی- هنری دل آواز و بارانا تهیه کنندگان آن و اسپانسرشان شرکت سامسونگ بوده هست، برگزارکنندگان این کنسرت- نمایش در تلاشند تا بعد از محرم و صفر نیز اجرایشان را ادامه دهند و اگر مسئولان سیاسی و انتظامی شهرستان ها موافقت کنند، مایلند در اماکن فرهنگی- تاریخی سایر نقاط کشور عزیزمان ایران هم روی صحنه بروند.

توتونچیان در مورد تعداد تماشاگرانی که در مجموع به تماشای این کنسرت- نمایش نشستند گفت: «ما «سی» اجرا را پشت سر گذاشتیم و در هر شب، میزبان ۴۰۰۰ نفر بودیم و در مجموع ۱۲۰ هزار نفر از این برنامه دیدن کردند.»

محمدحسین توتونچیان مدیر برگزاری پروژه «سی» می‌گوید در حال مشورت و تلاش جهت گرفتن مجوزِ اجرای مجدد هستند و احتمالا بعد از ماه‌های محرم و صفر بار دیگر روی صحنه می

او در مورد علت گزینش مجموعه سعدآباد جهت اجرای کنسرت- نمایش «سی»، جدا از آن چه در نشست خبری (اینجا) اعلام شد، تصریح کرد: «نبودن سالنی سربسته با ظرفیت ۴۰۰۰ نفر در گزینش مجموعه سعدآباد موثر بود ولی این نه نخستین علت که آخرین آن هاست. مسئله اول ماهیت فرهنگی- تاریخی این مکان و نسبت آن با ماهیت پروژه «سی» بود. یعنی فضایی که به واسطه مکان ساخته شد با فضایی که اثر می خواست جهت مخاطب بسازد کاملا همخوانی داشت. مسئله دوم استفاده از تکنولوژی ۳D مپینگ بود که روی کاخ ملتِ مجموعه سعدآباد به خوبی جواب داد و همین طور توانایی بالای این بنا جهت اجرای میزانسن های مدنظر کارگردان، دیگر مزیت آن بود. ظرفیت، مسئله سوم بود. بزرگترین سالن ما در تهران، تالار وزارت کشور است که با احتساب صندلی هایی که به علت ایراد در چیدمانشان قابل فروش نیستند ۲۸۵۰ نفر ظرفیت دارد و سالن سربسته دیگری هم نبود که به عنوان مثال ظرفیتی ۴۰۰۰ هزار نفری داشته باشد.»

توتونچیان ادامه داد: «در طول ۳۰ اجرا، هر شب ۴۰۰۰ نفر این اجرا را دیدند و من بازخوردی جز حیرت و شگفتی از آن ها نگرفتم و این توصیه ای بود که همه مخاطبان اعم از بازیگران و صورت های معروف و سیاستمداران در آن یکسان بودند. شبی که میزبان محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه بودیم، بعد از تمام شدن اجرا در ساعت یک بامداد هنگامی که به او خسته نباشید گفتیم، پاسخ داد؛ نه تنها خسته نیستم که از هر لحظه شاداب ترم!»

مدیر سایت فروش بلیت کشور عزیزمان ایران کنسرت در مورد انتقاداتی که نسبت به سطح بالای قیمتِ سقف این کنسرت- نمایش؛ ۱۹۵ هزار تومان، وجود داشت توضیح داد: «اولا این ماجرایی نیست که جهت نخستین بار رخ داده باشد و اگر به همان سایت کشور عزیزمان ایران کنسرت مراجعه کنید می بینید که پیشتر در کنسرت شهرام ناظری بلیت ۱۹۵ هزار تومانی داشته ایم و همین الان نیز اُپرای «عشق و عقل و آدمی» سقف بلیتش ۲۰۰ هزار تومان هست. توصیه دیگر این که ما در «سی» کفِ بلیت را ۲۵ هزار تومان در نظر گرفتیم تا دانشجویان یا کسانی که می خواهند کم تر هزینه کنند هم به علت پرسشها مالی با مشکلی مواجه نشوند. توصیه سوم این که آیا هزینه هایی را که جهت این پروژه شد نمی بینید و توجه نمی کنید کدام برنامه بوده که در این حد جهت اجزای مختلفش هزینه شده است باشد؟ و مسئله آخر این که اگر اعتراضی نسبت به این ماجرا از سمت مخاطبان وجود داشت قطعا شاهد استقبال مردم نبودیم و بلیت ها فروش نمی رفت که این طور نشد و عکسش را شاهد بودیم.»

احتمال بازگشت شجریان و دیگران به صحنه بعد از محرم و صفر

توتونچیان در مورد نظر شخصی خودش نسبت به این که پروژه «سی» در کدام دسته بندی قرار می گیرد و نمایش موزیکال است یا اُپرا یا چیزی دیگر گفت: «قطعا هیچ کدام این ها نیست و نمی شود نامی جز کنسرت- نمایش برایش گذاشت. شما باید به وزن و جایگاه افراد توجه کنید، هنگامی که نام همایون شجریان در میان است نمی توان نام اثری را که او در آن می خواند، نمایشِ موزیکال گذاشت و من جز کنسرت- نمایش نام دیگری برایش نمی شناسم.»

او در مورد امکان تمدید اجرای پروژه «سی» در پایتخت کشور عزیزمان ایران هم توضیح داد: «قطعا با توجه به سرد شدن هوا دیگر امکان اجرا در مجموعه سعدآباد وجود ندارد و در حال مشورت و تلاش جهت گرفتن مجوزِ اجرا در جایی دیگر هستیم تا احتمالا بعد از ماه های محرم و صفر بار دیگر روی صحنه برویم.»

محمدحسین توتونچیان مدیر برگزاری پروژه «سی» می‌گوید در حال مشورت و تلاش جهت گرفتن مجوزِ اجرای مجدد هستند و احتمالا بعد از ماه‌های محرم و صفر بار دیگر روی صحنه می

توتونچیان در مورد امکان اجرا در شهرستان ها هم افزود: «ما از این که این اثر را در دیگر مکان های فرهنگی و تاریخی کشورمان اجرا کنیم استقبال می کنیم ولی طبیعتا اجرا در شهرستان ها نیاز به همکاری استانداران، مراجع انتظامی، دادستانی و امامان جمعه دارد و ما پیشاپیش آمادگی مان را اعلام می کنیم.»

او در آخر گفت: «بی شک این سطح از استقبال مردم جای تقدیر و قدردانی دارد.»

احتمال بازگشت شجریان و دیگران به صحنه بعد از محرم و صفر

کنسرت- نمایش «سی» سه شنبه ۲۱ شهریور آخرین شب اجرای خود را در فضای باز کاخ سعدآباد پشت سر خواهد گذاشت و اگر شرایط آن گونه که برگزارکنندگانش می خواهند پیش برود، احتمالا بعد از محرم و صفر نیز روی صحنه خواهد رفت.

واژه های کلیدی: نمایش | پروژه | کنسرت | مجموعه | اجرای کنسرت | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz