چه موقع ، چه زمانی ، کِی صندلی سیستم

چه موقع ، چه زمانی ، کِی: صندلی سیستم ایران سازنده رنو کلیو هاچ بک قیمت خودرو خودروسازی

گت بلاگز وب‌گردی گران ترین ماشین دنیا را بشناسید!

این هفته مالک یکی از گران‌ترین خودروهای دنیا یعنی پرستون هن از دنیا رفت. این احتمال وجود دارد که خودروی او در روزهای بعد از مرگش و در

گران ترین ماشین دنیا را بشناسید!

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، او از سال 1970 تاکنون مالک فراری 275 GTB/C مدل 1964 با شماره شاسی 06886 بوده و بسیار بر این توصیه تأکید داشته که هرگز خودروی خود را نخواهد فروخت. هن روی حرف خود ایستاد و هرگز این ماشین را نفروخت. بسیاری از کارشناسان و طرفداران دنیا ماشین معتقدند فراری زردرنگ او می تواند گران ترین خودروی دنیا باشد و با بهای زیاد از 100 میلیون دلار فروخته شود؛ ولی آیا این ماشین این قدر گران بها است؟ خب دلایل خوبی وجود دارد.

عبارات مهم : 100 میلیون – مسابقه

در ابتدا باید گفت این ماشین یکی از تنها 3 مدل تولید به عنوان جانشین مدل مشهور 250 GTO بوده و بر پایه ی نسخه ی بزرگراه ای 275 GTB ساخته شده است هست. فراری هن تنها مدلی است که بنا به ادعای افراد در کلاس GT مسابقه های 24 ساعته ی لمانز سال 1965 برنده شده است هست.

زیر بدنه ی برجسته ی ماشین پیشرانه ی 12 سیلندر 3.3 لیتری با کارتل خشک و 6 کاربراتور وبر برگرفته شده است از فراری 250 LM قرار دارد. خروجی پیشرانه حدود 330 اسب بخار بوده و از شرح فنی آن می توان به سیستم تعلق مستقل در عقب و گیربکس ترانس اکسل عقب اشاره کرد.

در سال 2014 یکی دیگر از 3 فراری یاد شده است با بهای 26.4 میلیون دلاری در یک حراجی فروخته شد. البته این ماشین هیچ سابقه ای در مسابقه های نداشته هست. دوستان هن می گویند که او حدود 10 سال پیش پیشنهادی بین 35 تا 40 میلیون یورویی از سوی کلکسیونری ژاپنی دریافت کرد ولی هن پیشنهاد او را قبول نکرد و گنجینه ی خود را به هیچ کس نفروخت.

هنوز مشخص نیست که بعد از هن چه اتفاقی در انتظار فراری گران بهای او خواهد بود ولی اتوویک می گوید هن خواهان به نمایش درآمدن ماشین در مغازه ی خود در فلوریدا بوده هست.

منبع: پدال

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: 100 میلیون | مسابقه | ماشین | سیستم | میلیون | گرانترین خودرو | حراجی | مالک فراری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz